Samolot UFO 2

Projekt UFO – Zdalnie sterowany model samolotu z Diodami RGB

Masz ciekawskich sąsiadów? A może chcesz komuś napędzić strachu? Ten projekt DIY jest dla Ciebie!
UWAGA: Ludzie oszaleją jak wykonasz ten projekt pomyślnie. Nie rób niczego głupiego - nie odpowiadamy za szkody, które mogą wyniknąć w wyniku stworzenia i korzystania z tego projektu. 

Efekt końcowy:
 

Będziesz potrzebował:

  • Modelu samolotu stworzonego z białego materiału, który przepuszcza światło. W tym projekcie użyty został Parkzone Stryker w wersji KIT. Dlaczego KIT? bo projekt nie może być pomalowany lub oklejony - niszczy to efekt.

  • Dużej ilości taśmy LED

  • Taśmy do przyklejenia LED do modelu

  • Lutownicy i materiału lutowniczego

  • Cienkiego drutu 20-22G - W tym projekcie użyte zostały kable telefoniczne


 

 

Krok 1: Zbuduj Samolot


samolot ufo - zbuduj

Zbuduj samolot zgodnie z instrukcjami producenta - pomijając etap oklejania / malowania

Krok 2: Pokryj samolot Paskami LED


paski led

 

Przytnij paski LED tak aby pasowały do modelu i był rozłożone równomiernie po obu stronach. Użyty pasek LED ma punkty odcięcia co 3 diody z miejscem na lut. Do przytrzymania przyda się tutaj taśma malarska - Niskie właściwości przylepne użytego kleju pozwalają na ewentualne poprawki.

samolot ufo - zbuduj zlutuj przewody 1 zlutuj przewody 2 zlutuj przewody 3 zlutuj przewody 4 zlutuj przewody 5 zlutuj przewody 6 zlutuj przewody 7

Zlutuj paski upewniając się, że pozycje punktów lutowniczych pasują do siebie.

Drut w kontrolerze dla diod LED - będzie to ustawić kolory i tryby światła sekwencjonowania. Sterownik ten można podłączyć bezpośrednio w zgodzie z taśm LED, ale to nie potrzebuje źródła zasilania. Użyłem złącze dziekanów połączyć go z moim 12 Volt Akumulator lotu lipo.

Krok 4: Przetestuj czy wszystko działa poprawnie i ostatecznie rozmieść diody LED


test diód

 

Wszystko działa?

Pora więc odwrócić okablowanie tak aby LEDy były skierowane górą do materiału samolotu i zacząć przyklejać je do samolotu taśmą przeźroczystą.

 

Krok 5: Pokryj paski LED i samolot 


5 1 2 34W projekcie użyty został laminat o nazwie Doculam aby utrzymać wszystko na miejscu po taśmowaniu. To będzie dobra, wytrzymała warstwa ochronna, która trzyma się dobrze konturów samolotu.


Krok 6: Ciesz się ze swojego UFO samolotu!

Samolot UFO 2 Samolot UFO 3 Samolot UFO 4 Samolot UFO 5 Samolot UFO 6 Samolot UFO 7 Samolot UFO

 

Od teraz możesz się cieszyć swoimi nocnymi lotami oczekując na zdjęcia "UFO" w sieci. Pamiętaj również o tym, że latanie w nocy nie jest tak łatwe jak za dnia, więc jeśli nie masz odpowiedniego doświadczenia spróbuj lepiej wcześniej poćwiczyć w dzień aby nie uszkodzić swojego modelu po chwili lotu.

Artykuł został przetłumaczony ze strony: instructables.com